Home › Aglomeracja czy wioska?
23 Apr 2017

Aglomeracja czy wioska?

Wiadomo, że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełny atrakcji i nieodkrytych obszarów. Ludzie częstokrotnie głowią na jakim obszarze te miejsca odkrywać. Jedni uważają, że nigdzie indziej nie znajdą takiego spokoju jak na wsi, a inni, że miasto, które tętni życiem daje im niesłychanego kopniaka do pracy. Cóż, jak widać opinie są różnorodne. Nic nadzwyczajnego, bowiem upodobania ludności są tak kolorowe jak wiosenny ogród. Wieś ma dużo swoich zalet a mianowicie: mały ruch na drodze, przez co można w spokoju spacerować, martwota i sielskość dają czas na odnowienie sił, nasze płuca także mają możliwość odetchnąć, gdyż jest lepszej jakości powietrze, możliwość posiadania zwierzęcia, możliwość posiadania swojego ogródka, pola uprawnego. oszczędność pieniędzy. Jak widać - zalet jest dużo, aczkolwiek warto zapoznać się też z wadami: skąpa ilość możliwości, brak miejsc, w które można się wybrać ze znajomymi, niebezpieczne urządzenia rolnicze, każdy każdego zna. Wszystko posiada swoje wady i zalety. Też nie należy się kierować tym, co ktoś inny powiedział, a najkorzystniej wypróbować na własnej skórze. Jeśli mamy już zalety i wady mieszkania na wsi, to trzeba zrobić to samo z miastem.

Zobaczmy: jest większa ilość sklepów, do których dotrzesz nawet pieszo, nie ma kłopotów z komunikacją, dużo możliwości, restauracje, bary, puby, więcej atrakcji, znacząca anonimowość. Przejdźmy do wad: gorszej jakości powietrze, spory ruch, wrzawa oraz gwar, mała ilość zwierząt, mało zieleni. Może zdarzyć się tak, że niektóre z wymienionych opcji ktoś zaklasyfikuje do całkiem odrębnej grupy bądź odwrotnie.

Ludzie mają swoje zainteresowania. Jedni kochają to, a drudzy coś innego. Dzięki temu, na świecie rozwija się tak dużo różnorodnych rzeczy, świat nie jest monotonny. CIEKAWOSTKA! Najmniejszą wsią w Polsce jest położony na Górnym Śląsku. Przypuszczalnie mieszkają tam jedynie dwie osoby. Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a kolejnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań. Zadecyduj zamieszkać tam, gdzie ty czujesz się najkorzystniej, a wtedy z pewnością będziesz szczęśliwy!.
Podobne strony www: najtańsza szkoła jazdy w kielcach

Zobacz:
Profesjonalna propozycja stacji diagnostycznych
Noclegi w Pensjonacie
Unikatowe naszyjniki Co nosi sięw zimie?
Darmowa pierwsza pożyczka bez bik
Jak podkreślić urodę?