Home › Chwilowka bez bik
05 May 2017

Chwilowka bez bik

W poprzednich artykułach omawialiśmy podstawowe parametry  projektów domów, na jakie należy zwracać uwagę w trakcie ich wybierania, a ostatnim artykule zastanawialiśmy się, które biuro projektowe jest najbardziej warte  zaufania i gdzie warto kupić dla siebie projekt. Dziś przypatrzymy się projektom od trochę innej strony – to oczywiste, że dom ma spełniać zwłaszcza najważniejszą rolę – dawać bezpieczeństwo.

To powszechnie wiadomo, ale czy nie pomijamy tej kwestii skupiając się na drobnostkach i planując z uwagą jedynie  wizualne aspekty naszej posiadłości? Na etapie wybierania projektów domu warto zwrócić uwagę na czynniki wpływające najbardziej na to, że budynek będzie bezpieczny i odpowiednio chroniony.


pożyczki bez krd i bik
Głównym czynnikiem który wiąże się z ochroną domu, jak utrzymują specjaliści, jest liczba drzwi  do domu. Im ich więcej, tym mniej bezpieczny dom. Wejścia to wcale nie jedynie drzwi – to też wbudowane garaże, balkony czy taras. Stosunkowo bezpieczne domy to budynki z dwojgiem drzwi, ale gdy ich liczba sięga na przykład 3 lub 5, to o wiele trudniej jest go zabepieczyć. Także umiejscowienie wejściowych drzwi ma swą wagę – lepiej, kiedy są one w strefie, jaka wodoczna jest ze środku domu, a nie w martwym punkcie. Kolejna kwestia to okna – ważne jest ich położenie i wymiar. Dobrze byłoby, jeśli by znalazły się one conajmniej 170 centymetrów od poziomu ziemi, okna piwnic, jakie są nisko, powinny być niewielkich wymiarów – jeśli nie uznajemy krat, wówczas jeden z wymiarów okien nie może przekraczać 30 cm.  Wiele przypadków włamań to również te przez wyłazy czy dachowe okna – te zazwyczaj mają nie do końca bezpieczne zamykania. Podsumowując powyższe rozważania, należy również dodać, że trudniej jest zabezpieczyć budynek o niestandardowych  kształtach, wielu zakamarkach, niż budynek z prostą bryłą, nawet tej samej powierzchni, lecz posiadający typowy kształt prostokątny..