Home › City break w Paryżu - co trzeba ujrzeć?
26 Apr 2017

City break w Paryżu - co trzeba ujrzeć?

Paryż przez większość turystów, zwłaszcza z USA, nazywany jest mianem metropolii Starego Kontynentu. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to magiczne miasto, popularne z mnogich, ciekawych atrakcji. Przez setki lat było wylęgarnią artystów - malarzy oraz pisarzy. Żeby podziwiać poszczególne, wartościowe punkty w stolicy Francji, musimy spędzić tam parę tygodni. Jednak jeśli masz jedynie weekend na wycieczkę, oto najciekawsze atrakcje. Ważnym walorem miasta jest liczba galerii artystycznych, które się tam znajdują. Jeżeli nie chcesz całego dnia stracić w kolejce do muzeum, odpuść sobie Luwr i wybierz Muzeum d'Orsay.

Tam także znajdziesz pełno arcydzieł na płótnach, znanych wszystkim.

Jeżeli jednak najbardziej lubisz sztukę najnowszą, galeria Pompidou ziści twoje wszystkie oczekiwania. Obie galerie mieszczą się w centrum miasta, bez kłopotu tam trafisz. Będąc w Paryżu nie możesz zrezygnować z zobaczenia panoramy miasta ze szczytu wieży Eiffela. Wielu osób twierdzi, że obiekt ten jest przereklamowany, lecz na żywo robi naprawdę pozytywne wrażenie. Kolejki na szczyt są spore, dlatego warto wybrać schody, powinniśmy znacznie krócej czekać, bilet będzie mniej kosztować a my zaznamy trochę ruchu.

Na 2 piętrze obiektu można spożyć obiad a także napić się piwa.

Jeżeli chcesz poczuć ducha artystycznej bohemy miasta, koniecznie udaj się do dzielnicy Montmarte. Umieszczona na wzgórzu o tej samej nazwie, przed wiekiem była obszarem zamieszkania popularnych pisarzy i malarzy. Na górze wzgórza znajduje się popularna świątynia Sacre Coeur, wokół jej terenu znajduje się zielony skwer, na którym można urządzić sobie piknik.

W obrębie dzielnicy, obok metra, znajdziesz plac Pigalle, z legendarnym budynkiem Moulin Rouge. Chyba nie znajdziesz drugiego takiego miejsca w Europie jak Paryż, tam na każdym kroku znajdujemy ciekawe monumenty.

Także weekend w mieście może być fascynujący, jeśli tylko opracujemy właściwy plan wycieczki.

Należy w jej trakcie ujrzeć miejsca najbardziej godne zachodu..
Zalecana strona: tabletki na cellulit