Home › Dowiedz się jakie mogą być powody wypadania włosów u kobiet i mężczyzn
21 Apr 2017

Dowiedz się jakie mogą być powody wypadania włosów u kobiet i mężczyzn

Znacznie więcej ludzi ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Najczęściej sami przyczyniamy się do powstania problemu, aczkolwiek wystepują także bardziej skomplikowane przyczyny tego typu sytuacji. Grube, błyszczące i zdrowe włosy to fantazja każdego, bez względu na płeć.

Mężczyźni również przecież skupiają coraz większą uwagę do wyglądu.

O ile dawne metody nie przyniosą oczekiwanego rezultatu i poprawy kondycji włosów, niezbędne może być rozpoznanie przyczyny wypadania włosów w większej, niż okreslona ilości.Przewaga chorych drążących problem utraty włosów u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej albo dermatologa wskazuje jako przyczynę łysienia stres, problemy hormonalne, choroby tarczycy albo utratę żelaza i mikroelementów.

Często jako skutkiuboczne w działaniu innych zazywanych lekarstw wskazane bywa w ulotce nadmierne wypadanie włosów. Każda informacja podana lekarzowi dotycząca takich środków stosowanych przez pacjenta może mieć znaczenie dla doprecyzowania przyczyny i ustalenia metod leczenia i prewencji. Podstawowymi powodami wypadania włosów u mężczyzn jest osłabienie mieszków włosowych, przewaznie po 40 roku życia. Sklasyfikowane jest to jako łysienie plackowate, a także androgenowe. U kobiet także najczęściej utrata włosów to efekt łysienia na szczycie głowy i nad czołem.

Jest to związane ze różnicami hormonów, głównie w czasie przekwitania.

Aktywować je mogą również czynniki genetyczne, a także antykoncepcja hormonalna.

W gronie płci pieknej łysienie może być wynikiem niedoboru żelaza, wahań hormonalnych w trakcie ciąży i po porodzie albo nerwów, zaburzęń hormonu tarczycy..


Sporo informacji o tym jak walczyć z wypadającymi włosami odszukasz w tym blogu:: vitaminas para el cabello

<< Poprzedni
Następny >>