Home › Fakty i mity tyczące się jagód acai i ich działania
21 Apr 2017

Fakty i mity tyczące się jagód acai i ich działania

Mimo powiekszenia zainteresowania owocami acai w trakcie ostatnich lat narosło wokoło właściwości tego owocu mnóstwo nieprawdziwych twierdzeń. Jakie opinie są potwierdzone, a jakie twierdzenia to mit? Prawda!. Jagody acai zwalczają wolne rodniki dzięki zawartości antyoksydantów które hamują ich aktywność. Celowe są także we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Owoce przyspieszają utratę tkanki tłuszczowej, wzmaga metabolizm, reguluje trawienie – zatem zdają egzamin w odchudzaniu i to zwykle w tym kontekście doceniane są one najbardziej. Z pewnością trzeba zaznaczyć, że same jagody nie spowodują cudów – wskazane jest wprowadzenie zdrowej diety i ćwiczeń – wtedy wyniki mogą być znaczne. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w owocach wpływa na niezawodność umysłową i funkcjonowanie układu nerwowego, także mózgu.

Zaletą spozywania jagód acai jest również znaczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w owocach też się znajdują.Mity odnoszą się przewaznie teorii, że owoce zawierają ogromne ilości wapnia i białka.

Rzecz jasna wyłącznie owoce acai nie zniwelują dolegliwości, jakich terapię wspomagają.

To wyłącznie dodatek do leczenia i element profilaktyki zdrowia.

Oczywiście suplementy z jagodami acai nie zupełnie mogą być w 100% naturalne – kumulują masę dodatków, które zawarte muszą być na etykiecie suplementu. Decydując się na uzupełnienie diety jagodami acai, w wybranej postaci dostępnej na rynku warto nie tylko zerknąć na zalety jagód, ale i możliwe przeciwwskazania do ich przyjmowania, bo i takie istnieją. Nie warto wierzyć również we wszystkie informacje podawane przez przyjaciół, czy dystrybutora jagód – jak widać bywają one nieprawdziwe..