Home › Jakie zwierzątko wybrać dla dziecka?
22 Apr 2017

Jakie zwierzątko wybrać dla dziecka?

Większość maluchów w pewnym wieku zaczyna marzyć o posiadaniu własnego domowego pupila. Rodzice chętnie decydują się, żeby zrealizować to marzenie, wiedząc, że dziecko w towarzystwie zwierzątka wychowuje się lepiej. Jeśli planujesz pojawienie się w domu nowego mieszkańca, dokładnie przemyśl, który zwierzak będzie najodpowiedniejszy.
Najpopularniejszym zwierzakiem domowym jest bez wątpienia pies. Dzieci uwielbiają psy, ponieważ są bardzo skore do zabawy i można je uczyć różnych trików. Nie ma jednak wątpliwości, że oczekują również sporo czasu ze strony dziecka. Najodpowiedniejsze są dla rodzin, które cenią sobie sportowy styl życia.

Przed podjęciem decyzji o zakupie psa trzeba również dogłębnie rozpatrzyć wybór odpowiedniej rasy. Do małego mieszkania korzystniej jest wybrać drobnego pieska. Dobrą alternatywą dla pieska jest oczywiście kot. Również można go przytulać i uczynić z niego domowego pupilka.

Koty jednak są bardziej niechętne nauki sztuczek. Może się okazać, że zamiast zaprzyjaźnić się z dzieckiem będą wolały chodzić własnymi drogami. Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego lokatora, chętnie wpadają na pomysł hodowania rybek. Niestety, te zwierzaki nie są za bardzo atrakcyjne dla kilkulatków. Stanowią raczej ozdobę wnętrza niż rodzinnego przyjaciela. Jeżeli nie posiadasz zbyt wiele miejsca w domu pomyśl także o futrzakach trzymanych w klatkach.

Niewielki chomik, energiczny królik czy puszysta świnka morska także mogą przysporzyć domownikom wiele uśmiechu.

Są także łatwiejsze w utrzymaniu niż kot czy pies.

Nawet małe dziecko z przyjemnością się nimi zajmie..


Spójrz tutaj: what are sock clips