Home › Jakim sposobem utrzymać poziom wagi po odchudzaniu?
21 Apr 2017

Jakim sposobem utrzymać poziom wagi po odchudzaniu?

Mnóstwo osób żyje w mylnym przeświadczeniu, że dieta to wyłącznie przemijający czas w ich życiu.

To oczywiście jest najczęstsza przyczyna powrotu do wagi sprzed procesu tracenia zbędnych kilogramów.

Fachowcy uwidoczniają, że restrykcyjne tracenie wagi, które zresztą nie zawsze jest należyte, powinno stanowić jedynie swego rodzaju początek do późniejszych zmian. Bezpiecznie jest szczupleć około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca. Wówczas organizm ludzki "nie wariuje" oraz nie domaga się dostarczania mu tych czynników, do których przyjmowania był dopasowany. Pierwszym cyklem tracenia wagi ma być w związku z tym jednodniowa głodówka, która pozwoli oczyścić nam się z nagromadzonych toksyn.

Następny cykl to dieta właściwa.

Tu wybór jest w rzeczywistości niezmiernie obszerny.

Największą renomą z racji efektywności cieszy się jednak wysokobiałkowa dieta Dukana, dieta 1500 kcal, dieta kapuściana i owocowa.

Ostatnim etapem jest podtrzymanie efektów, innymi słowy całkowita zmiana poprzednich nawyków żywieniowych. Od tego właśnie momentu nowatorski plan powinien być zbilansowany w taki sposób, żeby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Bardzo istotna jest również aktywność fizyczna.

Bez niej rezultat jojo jest tylko kwestią czasu. Nie trzeba jednakże, wbrew pozorom, notorycznie uczęszczać na siłownię i poddawać się skomplikowanym treningom. Identycznie efektywne będą także powszednie, intensywne spacery, zmiana środka lokomocji z auta na rower a także relaks w postaci wycieczek na miejską pływalnię czy też na okoliczne szlaki krajoznawcze..
Dalszy ciąg na : tabletki odchudzajace