Home › Laptop czy komputer stacjonarny? Co będzie lepszym wyborem?
25 Apr 2017

Laptop czy komputer stacjonarny? Co będzie lepszym wyborem?

Każdy kto myśli nad wybraniem komputera musi bardzo mocno zastanowić się czy jest mu potrzebny netbook.

Wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki oczywisty jakby się myślało. Po pierwsze trzeba zastanowić się czy przenośność jest tak bardzo ważną cechą, że ma sens pozwolić sobie na zmniejszenie opcji rozbudowy za cenę sporo mniejszych wymiarów oraz sporo mniejszych opcji. Najważniejszą kwestią jest fakt, że możliwość przenoszenia laptopa to nie jedyne jego plusy.

Dodatkowo niewielkie wymiary w większości przypadków także będą bardzo dobrą zaletą Jeśli chodzi o komputery stacjonarne to ich bardzo ważna zaletą jest o wiele większa moc obliczeniowa w stosunku do netbooków.

Dodatkowo w znacznej części przypadków da się je sporo łatwiej rozbudować i są o wiele tańsze niż opcje oparte o netbooki. Głównie rzecz biorąc jeżeli poszukuje się rozwiązań mających bardzo duża moc należy zdecydować się na stacjonarki, natomiast jeżeli opłaca się pozwolić sobie na wydanie bardzo dużej ilości mamony kosztem trochę mniejszej mocy to mającym większej ilości pomysłem jest zdecydowanie się. Przynajmniej będzie można go gdzieś zabrać. Natomiast jeżeli wielkość nie ma znaczenia natomiast a priorytetem jest moc a także możliwości to wybór stacjonarki to świetny pomysł. Jeżeli chodzi o laptopy to również mają swoje wady poza ceną, czy też brak możliwości prostej naprawy.

Jednakże aktualnie w sporej części przypadków sporo lepiej sprawdzają się najnowsze laptopy ze średniej półki.

Ważne jest także, aby wybierać producentów komputerów..