Home › Leasing samochodowy kalkulator
24 Apr 2017

Leasing samochodowy kalkulator

Gdy posiadamy własną firmę powinieneś pomyśleć o aucie firmowym.

Samochód służbowy daje możliwość nam odciążyć nasz prywatny pojazd ale także zaliczyć w kosztach opłaty jego eksploatacji.

Zakup auta firmowego możesz sfinansować tzw. "kredytem samochodowym". Pożyczka na samochód firmowy pozwoli nam na rozłożenie płatności w dogodne raty miesięczne. Każdy przedsiębiorca pragnący zakupić pojazd firmowy finansowany za pomocą pożyczki, najpierw powinien rozważyć, jaki pojazd go interesuje. Od rodzaju samochodu właściwie zależy wysokość raty zaciągniętego kredytu. Kolejny krok to wybór instytucji bankowej, w jakim zaciągnięty będzie kredyt. Zalecamy porównać kilka ofert i najbardziej korzystną. Uprzedzając wizytę dla banku należy zebrać wszelkie dokumenty firmowe wymagane do kredytu. Na sposób finansowanie zakupu samochodu służbowego masz możliwość wybrać kredyt na samochód firmowy albo kredyt obrotowy bez wytyczania konkretnego celu przeznaczenia.

Każdy z nich ma swoje wady i zalety .

Kredyt samochodowy jest zazwyczaj niżej oprocentowany, lecz pamiętać musisz, że w papierach rejestracyjnych, jako właściciel będzie widniał bank i sprzedaż przed spłatą wszystkich rat nie będzie możliwe.

Kredyt obrotowy wiąże się z większym oprocentowaniem, jednak daje swobodną możliwość operowania środkami finansowymi a także autem kupionym za nie. Niezależnie od tego, jaki kredyt zaciągniemy w banku po zakupie pojazdu służbowego możemy pozwolić sobie na zaliczanie do kosztów uzyskania dochodu koszty z nim związane. Finansując auto na kredyt, za koszty podatkowe zaliczyć można: prowizja od kredytu, opłaty związane z finansowaniem kredytu jak również odpisy amortyzacyjne..


<< Poprzedni
Następny >>