Home › Moc owoców acai - dowiedz się o tym niesamowitym środku na nadwagę
25 Apr 2017

Moc owoców acai - dowiedz się o tym niesamowitym środku na nadwagę

Owoce acai są w ostatnim czasie hitem wspomagającym odchudzanie. Te małe owoce zwykle w naszym kraju można kupić w postaci tabletek z wyciągiem z jagód, bądź soku. Nie każdy zna inne właściwości tych jagód, występujących jedynie na żyznych ziemiach lasów południowoamerykańskich.

A przecież rdzenni mieszkańcy tamtego miejsca kontynentu stosowali je już w XIX wieku, przewaznie w problemach żołądkowych, czy też zakażeniach skórnych. Owoce acai są źródłem składników odżywczych, które bywają niezastąpione dla właściwego funkcjonowania organizmu.

Oprócz antyoksydantów z właściwościami przeciwutleniającymi, wpływającymi na ograniczanie ryzyka rozwoju takich schorzeń jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, obniżenie odporności albo choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory, w swoim składzie zawierają 18 aminokwasów.

Owoce te i kwasy omega w nich zawarte poprawiają funkcjonowanie mózgu, wzmagają koncentrację, mają też znaczenie dla kondycji włosów, skóry i paznokci.


schnell abnehmen kochrezepte

Jagody to bogate zgrupowanie witamin z grupy A, B i C mających znaczenie w multum procesach toczących się w naszym organizmie.

Wreszcie owoce acai odgrywają rolę w odchudzaniu. Oczywiście uzyskanie ostatecznego celu nie będzie realne bez wprowadzenia właściwego odżywiania i aktywności. Niemniej dzięki zawartości błonnika, a w łączonych preparatach także chromu, kofeiny z owocami acai zbijanie wagi będzie prostsze. Wokół jagód Acai rosnie mnóstwo mitów. Należy zaznaczyć, że same jagody nie doprowadzą do utraty masy ciała, czy też nie wyleczą wspomnianych chorób, czy nowotworów. Mają za zadanie intensyfikować powyższe działania..