Home › Nauka ściężką do sukcesu?
22 Apr 2017

Nauka ściężką do sukcesu?

,,Ucz się, ucz, ponieważ nauka do potęgi klucz! " - chyba wielokrotnie usłyszałeś to od ludzi bardziej wprawionych. Jedni mówią, że okres nauki jest niezwykły, a inni, że wspominają go jako najokropniejszy czas w ich życiu. Jak jest rzeczywiście? Nie da się tego stwierdzić, bo wyraźnie widać, że zdania są różne. Każdy po zakończeniu szkoły wysuwa własną opinię na ten temat.

Można zaobserwować, że osoby, które właśnie się uczą częstokrotnie narzekają, ale z drugiej strony na myśl przychodzą opowiadania mamy, w których tak niesamowicie wesoło wspomina lata spędzone w szkolnej ławce.

Zdaje się, że nauczyciele wtedy byli całkiem innymi osobami, a ich nastawienie zdumiewało.

Zdarzały się oczywiście osobliwości.

W dzisiejszych czasach też bywają, aczkolwiek przeważnie w przeciwną stronę. Słowo "nauka" jest rozumiana przez każdego inaczej. Trzeba na to spojrzeć stronniczo. Niektórzy lekcją opisują całe swoje istnienie. Uzyskują wiedzę, którą mogą umieścić w poszczególnej dziedzinie, ale nie twierdzą, że jest to za sprawką szkoły. Natomiast są ludzie, dla których nauka kojarzy się tylko i wyłącznie z tonami książek, ocenami wstawianymi do dziennika. Cóż, można by rzec, że w każdym z tych twierdzeń jest odrobinę słuszności. Trzeba pamiętać, że ludziom, którzy się uczą, mają świetne wyniki jest łatwiej w życiu, ponieważ dostać się na należyte studia nie jest tak bardzo łatwo. Jeżeli ktoś pragnie kształtować się w kierunku np. medycyny, nauka jest potrzebna, a zdobyta mądrość będzie towarzyszyć przez calutki czas wykonywania swojego zawodu. Żadna pomyłka nie jest dozwolona. Osoby, które mają problemy z przyswajaniem wiedzy, mogą się rozwijać praktycznie. Praca fizyczna dominuje nad umysłową.

To jednak nie powinno zrażać młodych osób do zdobywania wiedzy, ponieważ z czasem docenią te godziny spędzone na mozolnym powtarzaniu usypiającego materiału na egzamin.

Podsumowując: zdobyta wiedza i umiejętności towarzyszą nam nieustannie, a przykładem może być czytanie i pisanie. Edukacja wydaje dużo kluczy, a tylko do nas należy decyzja czy ich użyjemy..
Opis tutaj: geburtstagswünsche sms