Home › Pożegnaj się z tradycyjnym odkurzaniem
06 Mar 2017

Pożegnaj się z tradycyjnym odkurzaniem

Odkurzacz centralny jest świetną metodą zapewnienia porządku dla domów jednorodzinnych i hosteli. System potrzeba zamontować w stanie surowości budynku, z powodu wykorzystania specjalnej instalacji. W zamieszkałych budynkach montaż wiąże się z poważnymi zmianami i ustępstwami narzucające wprowadzenie przeowdów ssących w ściany lub posadzki.

System odkurzania centralnego tworzy kilka elementów. System centralny odkurzania, potocznie odkurzacz centralny, montouje się permamentnie w pomieszczeniu gospodarczym wraz ze zbiornikiem, w któyrm gromadzą się zanieczyszczenia. Instalacja składa się z rur PCV, dzięki czemu brud przemieszcza się gniazdek ssących do jednoski centralnej. Należy poprowadzić instalację w ścianach. Gniazdka ssącce do podłączenia węża ssącego posiadają długość od 8 metrów, co umożliwia odkurzanie na dużych powierzchniach. Rozlokowanie musi być tak przemyślane, by mieć dostęp do sprzątnięcia jak największej powierzchni za pomocą węża ssącego.

To rozwiązanie ma wiele zalet. W porównaniu do odkurzacza tradycyjnego. Rozwiązanie to jest doskonałe dla uczuleniowców. Tradycyjne odkurzacze wydmuchują zassane powietrze w pobliżu miejsca, gdzie się sprząta. Zanieczyszczenia mogą znowu znaleźć się w domu, bo filtr może przepuścić niektóre cząsteczki. System wymaga jedynie podłączenia węża ssącego do gniazda ssącego i można odkurzać bez przenoszenia ciężarów. Najbardziej odczuwalną wadą systemu centralnego jest koszt. Jednostka centralna stanosi najbardziej kosztowny element całej instalacji.