Home › W jaki sposób możesz użyć miód
25 Apr 2017

W jaki sposób możesz użyć miód

W naturze występuje kilka produktów, które mogabyć stosowane jak kosmetyki. Nie jest nawet zasadne dodawanie do nich czegoś,bo same w sobie posiadają dobre substancje. Wśród nich najistotniejszy jest miód. Płynny, stały, każdego rodzaju, z dowolnych roślin, nadaje się perfekcyjnie do zastosowania jako dodatek do pielęgnacji urody. W miodzie jest sporo witamin, często witaminy A i witaminy E, które bywają znanymi witaminami młodości. Są również przeciwutleniaczami, które zapobiegają starzeniu się ciała.

Poza nimi miód posiada składniki odkażające, więc może kurować drobne wady skóry, rany oraz trądzik, które poprawnie się goją. Aby czerpać z właściwości miodu wystarczy już miodowy okład, czyli nałożenie naoczyszczoną skórę cienkiej warstwy płynnego miodu. Maseczkę można wyczyścić po kwadransie lub zatrzymać na całą noc do wchłonięcia. Już o poranku czuć będzie efekty. Cera stanie się wyraźnie gładsza, przyjemna w dotyku, promienna. Powtarzanie zabiegu utrwali skutki.

Odmienną maseczką jest zmieszanie miodu z sokiem cytrynowym lub z mlekiem.

W tym przypadku maseczkę należypozostawić na skórze jedynie przez dziesięć minut. Podobnie, jak do twarzy, miód można użyć do pielęgnacji fryzury i dłoni, zwłaszcza suchych.

Maska do dłoni polegarównież na naniesieniu miodu na skórę i owinięciu ich foliowymi rękawiczkami. Tak powinny pozostać na noc albo na 30 minut, aby dobrze wchłonąć lecznicze elementy. Do miodu można dodać również sok z cytryny albo płynną witaminę E. Zwiększy ona uzyskanie upragnionego efektu. .